דף הבית כללי
Vitamix לעומת Blendtec לעומת Davo – באיזה בלנדר לבחור?
Jun
07

Vitamix לעומת Blendtec לעומת Davo – באיזה בלנדר לבחור?
07-06-2017

כללי / 0תגובות

שייקיםאותם משקאות עשויים פירות, ירקות וסופרפודהם מרכיב מפתח לסגנון חיים בריא. הם קלים ומהירים להכנה אבל בו בזמן גם מזינים ומלאים באנרגיה. לכן, במוקדם או במאוחר, כל מי שאימץ לו אורח חיים בריא יגיע לנקודה בזמן שבה הוא ירצה לקנות בלנדר. אבל המשימה, שנשמעת פשוטה, עלולה להיות הרבה יותר מורכבת ממה שחשבתםכל כך הרבה בלנדרים בשוק, כל אחד בגודל, בצורה ובעוצמה שונהאז מהו הבלנדר המתאים לכם?

קודם כל, החליטו מה תכינו עם הבלנדר. אם רק שייק פירות מפעם לפעם, אין בעיה לקנות בלנדר באיכות נמוכה יותר. אבל אם תרצו להכין שייקים עם עלים ירוקים, לדוגמה, או ממרחים וחלבי אגוזיםתזדקקו  לבלנדר עצמתי בעל מהירות גבוהה שמסוגלים לטחון גם רכיבים יבשים ולייצר מרקם חלק

השילוש הקדוש

ברגע שתחליטו לקנות בלנדר עצמתי, בדרך כלל תשקלו כאופציה שניים מהבלנדרים החזקים בעולם: Vitamix וBlendtec. הרשו לנו להוסיף לרשימה מותג נוסף של בלנדרים שנכנס לשוק בשנים האחרונות: Davo Omniblend – בלנדר חזק במיוחד שמתאים גם הוא לביצוע כל אותן פעולות שהזכרנו למעלה. ככל הנראה היתרון המשמעותי ביותר של Davo הוא המחיר הנמוך יחסית. הסיבה היא שהבלנדר מגיע עם שנתיים אחריות על המנוע (בפורה וידה הוא במבצע: באותו המחיר מקבלים 7 שנות אחריות + חוברת מתכונים)  לעומת 7 שנות אחריות על כל חלקי הבלנדר של Vitamix.

השאלה החשובה ביותר

השאלה החשובה ביותר שיש לשקול כשקונים בלנדר עצמתי היא איזו מכונה תכין את המשקאות בעלי המרקם החלק ביותר ואיזו תטחן אגוזים למרקם הדק ביותר. כשמשווים בין Davo Vitamix ו-Blendtec, השאלה למעשה מאבדת מחשיבותה. שלוש המכונות הן הבלנדרים החזקים ביותר הזמינים בשוק ושלושתן עושות עבודה מצוינת לא משנה איזו משימה תתנו להן. למרות של-Blendtec יש מנוע מעט חזק יותר, ההבדל הוא שולי (אלא אם אתם רוצים לטחון דברים כמו אייפד, אבל עדיף שלא).

Vitamix ו-Davo הם הבלנדרים המנצחים כשרוצים להכין מאסות סמיכות יותר, כי הקונטיינר הבסיסי כולל גם מקל ערבוב (דוחפן) שמאפשר לדחוף את המרכיבים למטה לעבר הסכינים בזמן הטחינה ומקל על ההכנה של שייקים סמיכים שמכילים הרבה עלים, טחינה של אגוזים, הכנה של דיפים סמיכים וכיוצא באלה. כשעובדים עם Blendtec, לעומת זאת, נאלצים להפסיק את פעולתו מדי פעם ולערבב, לגרד את התערובת שנדבקה לצידי הכד ולשחרר חומרים שנתקעו בין הסכינים. עם זאת, החברה מציעה לא מעט כדים שפותרים את הסוגיות האלה, כמו כד רחב יותר להכנת שייקים שמכילים הרבה עלים ירוקים כך שהמרכיבים לא נתקעים בין הסכינים. כמובן ששלושת החברות מציעות גם לקקן שאיתו אפשר לאסוף את התערובת.

תפעול, מראה ומה שביניהם

אנשים רבים אינם בטוחים מהו נפח הכד שהם זקוקים לו. לשימוש יומיומי, נאמר שאתם מכינים שייק אחד ביום, כד של כ-2 ליטר יספיק בהחלט. חשוב לדעת שההמלצה מ-Blendtec היא למלא רק מחצית מהכד. עם Vitamix ו-Davo תוכלו למלא את הכד עד סופו והבלנדר עדיין יטחן הכול למרקם הרצוי.

Blendtec מציעה כדים בנפח של 2, 1.9 ו-2.7 ליטר; Vitamix מציעה כדים בנפח של 2, 1.4 ו-0.9 ליטר וכן מאפשרת קניה של כד מיוחד לטחינה של מרכיבים יבשים (מניסיון, אין צורך בכד הנוסף כי הכד הבסיסי מתאים גם לכך, למרות שאין ספק שהכד המיוחד הוא שימושי מאוד כשרוצים לטחון כמויות גדולות של חומרים יבשים); Davo מציעה כדים בנפח של 2 ו-1.5 ליטר.

כשמדובר בגובה הבלנדר – Blendtec הוא הנמוך מכולם ומגיע לגובה של כ-40 סנטימטר, כאשר גובהם של ה-Vitamix וה-Davo הוא 51 סנטימטר.

בחירת עיצוב הבנלדרים נתונה, כמובן, לטעמכם האישי על אף ש-Blendtec זוכה לשבחים רבים על היותו מודרני ומעוצב יותר. בתחום זה, ה-Davo נהנה משני העולמות כי העיצוב שלו הוא תערובת של שני הבלנדרים גם יחד: הוא השאיל את הדוחפן מה-Vitamix ואת טכנולוגיית כפתורי המגע מ-Blendtec.

אחד ההבדלים המשמעותיים ביותר בין הבלנדרים הוא תכניות ההפעלה. גם אחרי 70 שנות קיום, Vitamix עדיין משוכנעת שהכפתורים והמתגים הקלאסיים הם האופציה הטובה ביותר, כאשר Blendtec ו-Davo נוקטים בגישה מודרנית יותר. המהירויות של ה-Vitamix נעות בין 1 ל-10 כאשר כפתור נוסף מאפשר מהירות טורבו. היתרון של בלנדר זה הוא שימוש קל ונוח לאלה שלא מחבבים יותר מדי טכנולוגיה. עם Blendtec ו-Davo תוכלו לקבוע תכניות אוטומטיות כאשר כל אחת נועדה לביצוע של פעולה שונה. היתרון הוא שאין צורך לעמוד ולחכות ליד הבנלדר עד שיגמור את פעולתו, כי שניהם מכבים את עצמם ברגע שהתכנית האוטומטית הגיעה לסיומה.

גם הרעש שעושים המכשירים די זההכאשר ה-Davo מעט שקט יותר. מסיבה זו, Blendtec מציעה מודל מיוחד עם מעין מעטפת שמפחיתה את הרעש, אבל זהו בלנדר שנועד לשימוש תעשייתי ועולה כמעט פי שתיים מזה הבסיסי.

שלושת הבלנדרים עשויים מחומרים איכותיים, כאשר ה– Blendtec וה-Vitamix מיוצרים בארצות הברית וה-Davo בסין.

לסיכום רק נאמר שההבדלים אמנם קיימים, אבל הם לא משפיעים על יכולותיהם של הבלנדרים להכין שייקים ומגוון מאכלים אחרים. ל-Blendtec יש מראה אלגנטי יותר, ל-Vitamix יש מסורת ארוכת שנים וכד שמתאים לכל הצרכים האפשריים, ול-Davo יש מחיר זול יותר והוא משלב את היתרונות של כל אחד ממתחריו, בבלנדר אחד.

למעלה