דף הבית כללי
ירקות מצליבים
Jul
06

תזונה מונעת סרטן – ההשפעה המדהימה של ירקות ממשפחת המצליבים, לא מבושלים
06-07-2016

כללי / 0תגובות

ההערכה היא שניתן למנוע כ-40-30 אחוזים מכלל מקרי הסרטן, על ידי נקיטה באמצעים שקשורים לאורח החיים ולתזונה נכונה.

מחקרים מצאו כי אכילה מועטה של כשלוש מנות קטנות של ירקות טריים ממשפחת המצליבים בחודש, כמו ברוקולי וכרוב, מפחיתה ב-40% את הסיכון לפתח סרטן שלפוחית השתן.

ממצאים אלה התגלו על ידי חוקרים ממכון הסרטן Roswell Park, בבפאלו, ארה”ב. מחקר זה הוא אחד מתוך מספר מחקרים שהוסיפו לאחרונה עדויות שמאשרות כי פירות וירקות טריים ולא מבושלים (כלומר, מזון גולמי ובאנגלית: Raw Food), מפחיתים באופן דרמטי את הסיכון לחלות בסרטן.

במחקר שנערך בבפאלו סקרו החוקרים את הרגלי התזונה של 1,100 אנשים, 275 מתוכם אובחנו כחולים בסרטן שלפוחית השתן. החוקרים מצאו כי:

  • בקרב מעשנים ולא מעשנים – אלה שאכלו שלוש מנות או יותר של ירקות לא מבושלים ממשפחת המצליבים, בחודש, היו בעלי סיכוי נמוך ב-40% לפתח סרטן שלפוחית השתן.
  • בהשוואה למעשנים שלא אכלו כמות זו, הלא מעשנים שאכלו 3 או יותר מנות ירקות לא מבושלים ממשפחת המצליבים מדי חודש, היו בסיכון בשיעור של פחות מ-73% לפתח סרטן שלפוחית השתן.

חשוב לזכור שמחקר זה בדק רק תזונה של שלוש מנות קטנות בחודש. זוהי כמות קטנה מאוד של חומר צמחי, ויחד עם זאת היתה לו השפעה אנטי-סרטנית משמעותית.

בהתחשב בעובדה שאותם חומרים מזינים נוגדי סרטן ממשפחת המצליבים נשארים בגוף רק כ-12 שעות לאחר האכילה, המחקר שלעיל בדק רק סה”כ 36 שעות עם חומרים מזינים אלה (מתוך סך כולל של 720 שעות בחודש טיפוסי). במילים אחרות, החומרים המזינים נוגדי הסרטן שהו בגוף הנחקרים 5% מהזמן, ובכול זאת, למרבה התדהמה, שיעור מקרי סרטן שלפוחית השתן צנח ב-40%.

ראוי לציין גם שהחוקרים לא מצאו יתרון הגנתי באכילת אותה כמות של ירקות ממשפחת המצליבים כשהם מבושלים. זה מצביע על כך שהתכונות האנטי-סרטניות של ירקות ממשפחת המצליבים נהרסים על ידי הבישול.

זוהי בדיוק הטענה שמנהיגי תנועת ה-Raw Food, טוענים במשך שנים.

צריך לזכור גם שסוחרי התרופות הקונבנציונליים לעגו במשך שנים לתנועת המזון הגולמי, בטענה שלמזון הגולמי אין שמץ של השפעה בריאותית כלשהי על גוף האדם. נקודת מבט זו נחשבת, כמובן כמיושנת ללא תקנה על ידי כולם חוץ מאותם רופאים ספקנים. מה שאנחנו מגלים היום זה לא רק שמזונות גולמיים הם תרופה טובה, אלא שלמעשה מזון גולמי הוא התרופה הטובה ביותר עבור כמעט כל המחלות הרציניות וההרסניות שנפוצות בתרבות המערבית.

ממצאי המחקר של מכון Roswell Park הוצגו בפגישה של האגודה האמריקאית לחקר הסרטן בפילדלפיה. ונשאלת השאלה, מדוע ירקות לא מבושלים לא רק מונעים סרטן, אלא גם תורמים להפיכת כיוון ההתפתחות של הסרטן?

למעלה