דף הבית כללי
Jan
24

למי מתאים בלנדר מוט?
24-01-2017

כללי / 0תגובות

בלנדר מוט הומצא בשנות ה-50 של המאה ה-20 והפך לפופולרי מאוד בשנות ה-60 בארצות הברית. בלנדר מוט הוא מכשיר חשמלי שכולל מוט באורך של כ-31 סנטימטרים ובקצהו שבשבת להבים מסתובבת. רוב הבלנדרים מסוג זה מצריכים חיבור חשמלי אבל חלקם גם אלחוטיים ומגיעים עם סוללות נטענות.

איך להפעיל מבלי להתיז
בלנדר מוט כשמו כן הוא: אפשר לטבול את המוט בתוך הכלי עם המזון שאתם רוצים לערבל ולהפעיל אותו כשהלהבים שבקצהו מופנים כלפי מטה. עדיף להפעיל אותו לסירוגין באמצעות מתג ה-on. כל עוד הלהב של הבלנדר נמצא בתוך המזון, וכול עוד המכשיר מופעל, הוא יערבל את המזון בעוצמה רבה.

אם תרימו את הלהב מעל למזון בעודו מסתובב, כמובן שהאוכל יתחיל להתיז לכול הכיוונים. כדי שזה לא יקרה, אתם יכולים להשתמש ביד אחת כדי למקם את הלהב עמוק בתוך המזון, להניע את המוט סביב סביב ולמעלה ולמטה, ולהשאיר יד שנייה חופשית כדי לאחוז בקערה או בסיר.

מתי עדיף להשתמש במכשירים אחרים כמו מעבד או מיקסר, ולא בבלנדר מוט?
המוט יכול להיות מחובר לבלנדר, למעבד המזון או למיקסר היד ויכול לבצע כל פעולה שכול אחד ממכשירים אלה יכול לבצע, עם יוצא מהכלל אחד. מעבד מזון מצליח לעשות עבודה טובה יותר מכול בלנדר מוט מקצועי מבחינת רכות העיסה הסופית המתקבלת לאחר עבודת העיבוד ובנוסף מציע גם יותר שליטה כשמדובר בקיצוץ מרכיבים קשים כמו אגוזים. לכן, אם אתם רוצים להפעיל את בלנדר המוט עד לקבלת מחית חלקה לחלוטין, השתמשו במעבד המזון ולאו דווקא בבלנדר המוט.

כך גם כשמדובר בפעולת הטריפה של מזון. חלק ממכשירי המוט מגיעים עם להב טריפה אבל המשמעות של המהירות העזה של המוט היא שהקרם יכול להפוך במהירות לחמאה. וכנראה שטריפה זו קצת חריפה מכדי לערבל באמצעותה בצק לעוגה או לעוגיות. כלומר, לא תמיד בלנדר המוט הוא תחליף טוב למיקסר היד.

מתי עדיף להשתמש בבלנדר מוט ולא במכשירי הערבול והעיבוד האחרים?
אם כך, מה יכול בלנדר המוט לעשות שמכשירים אחרים לא עושים? ובכן, למעשה אין דבר שהוא עושה טוב יותר, אבל זהו מכשיר שתופס מעט מאוד מקום במטבח, עושה את רוב העבודה שעושים המכשירים האחרים גם יחד ובגלל שהוא ידני, תשתמשו בו הרבה יותר בקלות ולעתים הרבה יותר קרובות, מאשר במכשירים האחרים. והכי חשוב, בלנדר המוט מאפשר לכם להביא את הבלנדר לאוכל ולא ההפך. כלומר, אתם יכולים לדלג על השלב של העברת המזון ממיכל אחד לאחר וחוזר חלילה.

בלנדר המוט עושה הרבה דברים שעושים המכשירים האחרים וברוח האמירה שהמושלם הוא האויב של הטוב, בלנדר מוט ירסק את מרק הירקות עד למחית חלקה בשיעור של 95 אחוזים ועבור רובנו, זה בדיוק מה שאנחנו רוצים בכול מקרה.

גם פשטות הניקיון היא גורם לא מבוטל עבור המבשלים בבית. כל מה שצריך לעשות זה לטבול את המוט בכלי עם סבון ומים חמים, להפעיל אותו לרגע, והלהבים יצאו נקיים וללא רבב.

למעלה