דף הבית כללי
Jun
15

איזו מסחטת מיצים טובה יותר – Davo, Kuvings או Hurom?
15-06-2017

כללי / 0תגובות

מיצי פירות וירקות הם כנראה התרופות העצמתיות ביותר המוכרות לאנושות. הם מקור יוצא דופן לויטמינים ומינרלים, וגם לחומרים מזינים אחרים, והם תוספת מבורכת לכל סוג של תזונה. כמובן שכל זה לא תופס כשמדובר במיצים מעובדים, אלא במיצים טריים ללא תוספים כאשר להכנתם, נדרשת מסחטת מיצים שמתאימה לכמה סוגים של פירות. אז איך יודעים באיזו מסחטה לבחור?
ובכן, בשוק קיימות שלוש מסחטות איכותיות: Davo, Kuvings ו-Hurom. נתחיל בדומה: שלושתן מסחטות בסחיטה איטית (כלומר, מועכות את הפרי/ירק ולא חותכות אותו), עובדות בסחיטה קרה, שלושתן ורטיקליות (כלומר שמכניסים את הפרי או הירק בחלק העליון והמיץ יוצא בחלק התחתון, לאחר שזוקקו ממנו הרכיבים הקשים), שלושתן שקטות ומייצרות כמות מרשימה של מיץ והגודל שלהן כמעט זהה אף הוא. שלושתן סוחטות את המיצים באמצעות בורג ולא סכין, מה שמונע חמצון של הפירות והירקות ובכך לא פוגע ברמת הוויטמינים, המינרלים והאנזימים שבמיץ הסחוט.
כל חלקי הפלסטיק בכל שלוש המסחטות אינם מכילים BPA – כאשר המשמעות היא שחומרים רעילים אינם משתחררים למיץ או למזון המעוך במהלך הסחיטה.
מצא את ההבדלים
אז מהם בכל זאת ההבדלים? במקום להלאיט אתכם בפרטים טכניים יבשים, נסקור בקצרה את היתרונות היחסיים של כל מסחטה לעומת המתחרות.
המסחטות של Kuvings ושל Davo מעט מהירות יותר מאלה של Hurom. בעולם סחיטת המיצים, איטי יותר משמעו איכותי יותר, אפקטיבי יותר בהפרדת פסולת הסיבים ורמות חמצון נמוכות יותר של הפרי או הירק. לכן, מבחינה זו, ידה של Hurom על העליונה.
המסחטה בעלת המשקל הנמוך מכולן היא Hurom, גם אם ההבדל הוא כ-1.5 קילוגרם בינה ובין השתיים האחרות. עם זאת, Kuvings מציעה מסחטה שלמה – אחת שאין צורך להרכיבה לפני השימוש ולכן מתאימה לעצלים יותר מבינינו.
אין ספק שההבדל המשמעותי ביותר בין שלושת המותגים הוא זה של חדשנות. בשנים האחרונות, Hurom הקדישה את עצמה לפיתוח ולעיצוב של מסחטות חדשניות שמציעות מאפיינים יחודיים. למשל, החברה פיתחה דור חדש של מסחטות, שנקרא דור Elite, אשר כולל בורג עם כנפיים מקוצרות שמאפשר הכנסה מהירה יותר של מזון למסחטה, וסחיטה אפקטיבית יותר ב-20% מזו של המחסטות האחרות.
היחידה שנותנת אחריות של 20 (!) שנים על המנוע שלה היא Kuvings. Hurom נותנת אחריות של 8-10 שנים (תלוי במסחטה) ו-Davo נותנת אחריות של 10 שנים.
היתרון היחודי של Davo על פני המתחרות היא טכנולוגיית Ultem שהוא פטנט יחודי של החברה. בטכנולוגיה זו עשויים כל חלקי הפלסטיק של המסחטה, כולל הבורג, מחומר פולימרי עמיד במיוחד שמחזיק לאורך שנים רבות.
אז נכון – ההבדלים אינם גדולים במיוחד ובכל זאת, לכל מסחטה מבנה משלה, מספר חלקים שונה ועיצוב יחודי לה. לכן, ההמלצה שלנו היא להתחיל את התהליך ביצירת רשימה שבה יופיעו מאפייני המסחטה החשובים לכם ביותר, ואז להתאים את המסחטה לצרכים שלכם.

למעלה